Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старосинявський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим. Визнав останнього винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, носіння та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 309 КК України (незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, у великих розмірах), ч.1 ст. 310 КК України (незаконне вирощування конопель у кількості від десяти до п'ятдесяти рослин) та призначив йому угоджене остаточне покарання у виді 3 років і 6 місяців позбавлення волі, проте звільнив від його відбування з випробуванням на 1 іспитовий рік.
За вироком, 44-річний житель Старосинявського району без відповідного дозволу зберігав вдома 46 придатних для стрільби набоїв, які, згідно з висновками експерта, є боєприпасами до нарізної стрілецької вогнепальної зброї калібру 5,6 мм. Також на присадибній ділянці він незаконно вирощував коноплі: на час обшуку – у серпні минулого року – біля будинку росло 29 рослин. У самому ж помешканні правоохоронці знайшли канабіс загальною масою 1262,999 г (у перерахунку на суху речовину). Крім цього, виявили нашарування особливо небезпечного наркотичного засобу - екстракту канабісу загальною масою 11,471 г (у перерахунку на суху речовину), зокрема, на дев'ятнадцяти верхніх частинах пластмасових пляшок.
У судовому засіданні обвинувачений та його захисник підтримали угоду про визнання винуватості та просили суд її затвердити. Обвинувачений пояснив, що свою вину визнає повністю та погоджується на призначення йому узгодженого покарання. Про затвердження угоди просив і прокурор.
«Узгоджена в угоді між прокурором та обвинуваченим за участі захисника міра покарання відповідає санкції статті обвинувачення та загальним засадам призначення покарання, інтересам суспільства не суперечить, є справедливою і достатньою для (його) виправлення та запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень. При цьому, враховано ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, особу винного, який раніше не судимий, обставини, що пом'якшують покарання, а саме щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, та відсутність обставин, що обтяжують покарання», – ідеться у вироку суду.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційної інстанції.