Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Старосинявський районний суд визнав винним 30-річного жителя Летичівського району у вчиненні повторної крадіжки (частина 2 статті 185 Кримінального кодексу України) й призначив йому покарання у виді 2 років позбавлення волі, але звільнив від його відбування з випробуванням на 1 іспитовий рік.
На початку квітня минулого року в с. Голосків Летичівського району обвинувачений разом з односельцем розпивали алкоголь у того на подвір’ї. Під вечір між ними стався конфлікт, тож господар, залишивши гостя, пішов до хати. Тим часом молодий чоловік, скориставшись, що за ним ніхто не спостерігає, вивів велосипед, що помітив біля погреба, на дорогу – й поїхав додому. Уранці власник виявив пропажу та викликав поліцію.
Проте у суді запевнив, що жодних претензій до односельця не має і просив суворо не карати. Обвинувачений вину визнав, розповів, що після того, як посварився з господарем і той пішов до будинку, вирішив взяти у нього велосипед, у чому кається.
При призначенні покарання суд врахував, що молодий чоловік скоїв нетяжкий злочин, раніше судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, проживає із родиною та обставини, що пом’якшують покарання: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, та ті, що обтяжують: рецидив злочину та вчинення у стані алкогольного сп’яніння.
«З врахуванням наведених пом’якшуючих покарання обставин та думки потерпілого, який просив обвинуваченого суворо не карати, фактичних обставин справи щодо вартості викраденого майна, та даних про особу обвинуваченого, який раніше судимий, однак призначене йому покарання повністю відбув, а також даних досудової доповіді органу пробації про можливе виправлення особи без позбавлення волі на певний строк, суд приходить до переконання, що є підстави для звільнення обвинуваченого на підставі ст.75 КК України від відбування покарання з випробуванням з встановленням іспитового строку, оскільки (обвинувачений) може бути перевихований без ізоляції від суспільства і таке покарання буде необхідне і достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів», – резюмує суд.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.